Warto zobaczyć

Mały czeski region winiarski oficjalnie powstał w 2004 roku na mocy państwowego prawa winiarskiego. Niepozorny rejon niczym nie ustępuje wysławianym francuskim i hiszpańskim winiarniom. I choć w Czechach napojem wyniesionym na piedestał jest piwo, nasi południowi sąsiedzi doskonale wiedzą, jak uprawiać winogrona i przyrządzać z nich wyborne trunki.

Nieistotne czy jesteś miłośnikiem wina, czy od niego stronisz. Tokajski region winiarski jest wart Twojej wizyty. W słynącej z dorodnych winorośli węgierskiej krainie będzie Ci dane podziwiać malownicze krajobrazy, delektować się wyborną kuchnią i wędrować po górach.

Lindava to mała wioska zagubiona wśród zielonych pagórków w okolicach Novego Boru.
Turystów przyciąga tam niewielka hutra szkła oraz szklarska karczma gdzie można coś zjeść i zobaczyc jak wydmuchuje się kieliszki.

Tereny Bawarii w okolicach parku narodowego Las Bawarski i granicy z Czechami od wielu wieków słyną z produkcji szkła. 
Północno - zachodnie Czechy, a szczególnie okolice Novego Boru, to obszar cieszący się bogatą kulturą produkcji bardzo wysokiej jakości szkła.
Historia wytwarzania szkła w tym rejonie sięga XVII wieku, a jej największy rozkwit przypada na wiek XVIII i XIX. W dzisiejszych czasach w tym rejonie dalej wytwarza się szkło, które ciszy się renomą w całym świecie.