Poradnik

Szeroki wybór win w sklepie może spowodować, że w głowie zakręci się nam już przed zakupem trunku. Jeśli jesteśmy ekspertami w dziedzinie napojów z winorośli, nie będziemy mieć problemu z wyborem odpowiedniego alkoholu. Sprawa wygląda inaczej, jeśli oznaczenia win nic nam nie mówią. Jak czytać etykiety? Jak sprawdzać oznaczenia win, by stanowiły one dla nas przydatne wskazówki a nie tylko tajemniczo brzmiące nazwy? Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po czytaniu etykiet win włoskich, francuskich i hiszpańskich.

Degustacja to pełne zaangażowanie się w kosztowanie wina. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać w procesie tym udział bierze nie tylko zmysł smaku, ale również powonienia i wzroku. Degustując wino zwracamy uwagę na jego smak, zapach i kolor. Do rzetelnej oceny walorów trunku niezbędny jest odpowiedni kieliszek. Jaki będzie najlepszy?

Jak kupować wino? Gdzie szukać dobrych alkoholi z winorośli? W dyskontach, specjalistycznych sklepach czy sieciówkach? Jak czytać etykiety? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Wieczorem naszła Cię ochota na kieliszek Sangrii? Podczas obiadu goście nie wypili całego wina? Kolacja, do której podawałeś szampana skończyła się szybciej niż przewidywałeś? Te wszystkie okazje sprzyjają pozostawieniu otwartej butelki wina. Jak ją przechowywać? Oto kilka sprawdzonych sposobów - poznaj nasze triki.
Kryształowe kieliszki należy myć bardzo ostrożnie, ponieważ szkło kryształowe jest kruche i delikatne.