Ciekawostki na temat kieliszków

Strona: 1 | 2

Szeroki wybór win w sklepie może spowodować, że w głowie zakręci się nam już przed zakupem trunku. Jeśli jesteśmy ekspertami w dziedzinie napojów z winorośli, nie będziemy mieć problemu z wyborem odpowiedniego alkoholu. Sprawa wygląda inaczej, jeśli oznaczenia win nic nam nie mówią. Jak czytać etykiety? Jak sprawdzać oznaczenia win, by stanowiły one dla nas przydatne wskazówki a nie tylko tajemniczo brzmiące nazwy? Zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po czytaniu etykiet win włoskich, francuskich i hiszpańskich.

Nieistotne czy jesteś miłośnikiem wina, czy od niego stronisz. Tokajski region winiarski jest wart Twojej wizyty. W słynącej z dorodnych winorośli węgierskiej krainie będzie Ci dane podziwiać malownicze krajobrazy, delektować się wyborną kuchnią i wędrować po górach.

Badenia to najcieplejsza część Niemiec. Nie brakuje tutaj słońca i żyznych gleb, a panujący klimat jest iście śródziemnomorski. To dlatego jest to doskonałe miejsce do uprawy winorośli. Region winiarski Badenia słynie z pysznych trunków, górskich masywów i zabytkowych miasteczek, w których nie brakuje gościnnych mieszkańców.

Sangria jest winem o tajemniczej historii. Mimo, że to najbardziej znany hiszpański alkohol na świecie, jego pochodzenie nie jest do końca jasne. Pierwsza teoria dotycząca powstania Sangrii sięga II wieku p.n.e, kiedy Rzymianie podbijali Półwysep Iberyjski. Wtedy kosztowali oni napoju składającego się z wina i wody. Znajdujący się w nim alkohol miał za zadanie zabić znajdujące się w wodzie groźne dla zdrowia bakterie.
Życie jest za krótkie, by pić kiepskie wino.  Dobrze wiedzą o tym producenci najlepszych rodzajów wina na świecie. A które z trunków przygotowanych z winorośli zasługują na takie miano? Według nas te, po które konsumenci sięgają najczęściej. Oto 10 najchętniej kupowanych win na świecie.

Morawski Rejon Winiarski  ta bardzo duża atrakcja turystyczna. Oprócz degustacji win w niezliczonej liczbie winnic.

Chcąc wydobyć z wina najbardziej ukryte smaki i aromaty, tak by móc się nim w pełni delektować 

Lindava to mała wioska zagubiona wśród zielonych pagórków w okolicach Novego Boru.
Turystów przyciąga tam niewielka hutra szkła oraz szklarska karczma gdzie można coś zjeść i zobaczyc jak wydmuchuje się kieliszki.

Tereny Bawarii w okolicach parku narodowego Las Bawarski i granicy z Czechami od wielu wieków słyną z produkcji szkła. 
Psycholog Glenn Wilson, który przeprowadził eksperyment polegający na zbadaniu języka ciała 500 pijących osób.
Jak za pomocą domowego barku stworzyć ciekawy instrument muzyczny?
Otwieramy barek i wyjmujemy wszystkie kieliszki jakie tylko znajdziemy.
Szumawa to park narodowy w Czechach przy granicy z Bawarią. Tereny te słyną z najwyższej jakości piasku kwarcowego i dlatego od wielu wieków są związane z produkcją szkła. Tak jest po obu stronach granicy - w bawarii prawie każde miasteczko jest związane ze szklarstwem aż do dziś.
Strona: 1 | 2